Wakacje w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

 

Trójmiejski Park Krajobrazowy

04 listopad 2011r.

Trasa obejmuje szlak przebiegający ze śródmieścia na Wysoczyznę Gdańską, ulicą wśród lasów wchodzących w skład Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, utworzonego w 1979 r. Po drodze znajduje się cmentarz komunalny. Od przystanku kolei elektrycznej udajemy się w lewo, by po przejściu al. Czołgistów pod wiaduktem kolejowym skierować się na zachód do ul. Śląskiej, pobudowanej na dawnej szosie Gdańskiej. Dalej ul. Witomińską kierujemy się w stronę dzielnicy Witomino. Po drodze z lewej strony ul. Witomińskiej (nr 25) mijamy budynek Szkoły Podstawowej nr 3, wybudowanej w 1931 r. Nieco dalej, gdy skończy się zabudowa a dolina się zwęzi, ul. Witomińska otoczona jest z obu stron zalesionymi pagórkami (morenami). Znajduje się tu 37 największy w Gdyni cmentarz. Założony w 1929 r. gdyński cmentarz rozrastał się wraz z miastem i dzisiaj jego powierzchnia wynosi ponad 20 ha. Jest on położony na stokach wzniesień, gdzie urządzono aleje, tarasy i kwatery. Początkowo istniały tu dwa cmentarze — katolicki i znajdujący się przed budynkiem cmentarnym — dla innowierców. W 1951 r. cmentarz przejęło miasto.


Region gdański

04 listopad 2011r.

należy niewątpliwie do bardzo atrakcyjnych terenów naszego kraju. Nic więc dziwnego, że jest masowo odwiedzany przez turystów z głębi kraju i budzi duże zainteresowanie zarówno mieszkańców Trójmiasta, jak i innych miejscowości województwa gdańskiego. Wśród turystów wiele jest osób, które pragną nie tylko zachwycać się pięknym krajobrazem ale chcą również poznać bliżej dany teren i osobliwości przyrody. W takich przypadkach zainteresowani starają się zdobyć jakiś przewodnik, w którym można znaleźć odpowiednie wiadomości.


Kraina Bałtycka

02 listopad 2011r.

Kraina Bałtycka obejmuje trzy dzielnice przyrodniczo-leśne: a) Pas nadmorski b) Pojezierze Bałtyckie c) Żuławy.


Kraina Wielkopolsko-Pomorska

04 listopad 2011r.

Kraina Wielkopolsko-Pomorska występuje w południowej części województwa pomorskiego. Wyróżniamy tam: a) — dzielnicę Borów Tucholskich (Nadleśnictwa: Lipusz, Wawrzynowo i Bąk w pow. kościerskim oraz Bartel Wielki, Leśna Huta, Osieczna, Błędno, Lubichowo, częściowo Wirty i Drewniaczki w powiecie starogardzkim);


Jak Zwiedzać Osobliwości I Zabytki Przyrody

04 listopad 2011r.

Każda wycieczka, jakkolwiek zawsze jest krajoznawcza, może mieć jakiś szczególny cel. Mogą być wycieczki historyczne — zwiedzanie miejsc związanych z historią narodu, etnograficzne — poznawanie sztuki ludowej, zwyczajów, strojów mieszkańców poszczególnych regionów, gospodarcze — poznawanie bogactw naturalnych i sposoby ich eksploatacji, i te, które nas tutaj najbardziej interesują — wycieczki przyrodnicze, urządzane w celu zapoznania się z pięknymi krajobrazami, osobliwościami przyrody, parkami narodowymi czy też rezerwatami przyrody.