Wakacje w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

 

Darłowo-Kołobrzeg

24 lipiec 2013r.

Trasa biegnie przez tereny Wybrzeża Słowińskiego i Równiny Sławieńskiej oraz urozmaicone morenami fragmenty Wysoczyzny Polanowskiej. Znaczna część przechodzi przez kompleksy leśne. Warto zobaczyć kościół i bramy miejskie w Sławnie, zamek renesansowy w Kręgu oraz cmentarzysko Gotów w Grzybnicy. Darłowo Wycieczkę rozpoczynamy w Darłówku


„Kraina w kratę" między Darłowem i Łebą

24 lipiec 2013r.

Skansen w Klukach Wyruszamy z Ustki - portowego miasta i uzdrowiska z rozległą plażą. Wśród nielicznych zabytków wyróżnia się neogotycki kościół i portowa latarnia morska u ujścia Słupi, jest tu także Muzeum Ziemi Usteckiej. Jedziemy w głąb lądu na południowy zachód i docieramy do Słupska.


Na Ziemi Słowińców

24 lipiec 2013r.

NA ZIEMI SŁOWIŃCÓW W pobliskich Klukach możemy zwiedzić skansen Słowińców, ludności spokrewnionej z Kaszubami, trudniącej się głównie rybołówstwem. Położona na odludziu wieś niemal cała zamieszkała była kiedyś przez rodzinę Kluck i najdłużej zachowała tradycje W skansenie r. na powierzchni 10 ha zgromadzono 20 budynków o konstrukcji ^ ^^^ szachulcowej z dachami krytymi trzciną.